Selülit Nasıl Geçer? En Etkili 15 Selülit Tedavisi!

Operasyon geçirmeden selülit tedavisi mümkün mü? İstenmeyen selülit görüntüsünden nasıl kurtuluruz? Eğer siz de uzun uğraşlar sonucu halen bu dertten kurtulamadıysanız, selülite veda ettiren en etkili 15 çözümü burada bulabilirsiniz.

Selülit Nasıl Geçer? En Etkili 15 Selülit Tedavisi!
25 Ağustos 2023 - 00:04
Operasyon geçirmeden selülit tedavisi mümkün mü? İstenmeyen selülit görüntüsünden nasıl kurtuluruz? Eğer siz de uzun uğraşlar sonucu halen bu dertten kurtulamadıysanız, selülite veda ettiren en etkili 15 çözümü burada bulabilirsiniz.

EN ETKİLİ 15 SELÜLİT TEDAVİSİ

Selüliti önlemek ve eğer varsa azaltarak tamamen yok etmek için aşağıdaki adımları uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

1-Yumuşak Hareketler
Çoğu kadının uyluklarında, kalçasında veya karın bölgesinde görülür. Bu normaldir, ancak sizinki sizi rahatsız ediyorsa, bunu daha az fark edilir hale getirmenin yolları vardır. Yere uzanın ve selülitli bölgelerinizi yavaşça esneterek ve gererek hareket ettirin.

2-Akıllı Egzersiz Yapın
Selüliti ortadan kaldırmak için en iyi tedavilerden biri harekete geçmektir. Yumrulu bölgelerin altındaki güçlü kasların ortaya çıkması cildinizin daha düzgün görünmesini sağlar. Bacak, basen egzersizlerini atlamayın. Üç bölümlü bir plan deneyin: sağlıklı bir diyet, tempolu egzersiz ve kaslarınızı güçlendirecek hareketler.

3-Daha Fazla Çiğ Gıda Tüketin
"Boş" kalorili yiyecekler yerine tam tahıllar, meyveler ve sebzelerde daha fazla lif tüketin. Birçok ekmek, şekerleme ve alkolsüz içeceklerde bulunan basit veya "rafine" karbonhidratlar kalori kazandırır. Bu da özellikle selülite yatkın bölgelerde yağlanmaya neden olur.

4-Birkaç Kilo Kaybedin
Zayıf ya da dolgun, selülitiniz olabilir. Ancak ekstra ağırlık çoğu zaman onu daha görünür hale getirir. Fazla kilonuz varsa, en iyi çare birkaç kilo vermektir. Ancak yavaş yavaş kilo vermeye çalışın. Yo-yo diyeti selülitin daha kötü görünmesine neden olabilir. Çok fazla kilo verdiyseniz cildinizin gevşek olduğu bölgelerde ortaya çıkabilir. Selülit tedavisi hakkında doktorunuza danışın.

5-Kötü Alışkanlıklardan Kurtulun
Selülit nasıl geçer diyorsanız, cildinize kan akışını sağlayacak şeyler yaparken, dolaşımı engelleyecek şeylere veda edin. Sigara ve alkolü bırakın. Aksi halde selülitleriniz daha görünür hale gelir.

6-Selülitli Bölgeye Masaj Yapın
Bu noktalara sıkı bir masaj yapmak için her gün fazladan birkaç dakika ayırın. Bunu duşta veya losyon sürerken deneyin. Masaj kan akışını iyileştirir ve fazla sıvının atılmasını sağlar.

7-Bakım Ürünlerini Deneyin
Bitki özlü kremler cildinizin bir süreliğine daha iyi görünmesini sağlayabilir. Örneğin kafein içeren ürünler cildinizin hızla sıkılaşmasına yardımcı olabilir.

8-Rutininize Retinol Kremi Ekleyin
Sıkılaştırıcı kremlerin reklamlarını tararken retinol kelimesini arayın. Selülitleri iyileştirmez; hiçbir şey iyileştirmez. Ancak cildinizin görünümünü ve dokusunu iyileştirebilir. %0,3 retinol içeren bir ürün en iyisidir. Etkisini görmek için en az 6 ay kullanmanız gerekmektedir.

9-Bronzlaştırıcı
Açık tenliyseniz bronzlaştırıcı yardımcı olabilir. Koyu tenlerde çukurlu alanlar daha az fark edilir. Hafif bir vücut peelingi ile başlayın, ardından yalnızca selülitli bölgelere bronzlaştırıcı losyon uygulayın. Daha sonra tüm vücudunuza bronzlaştırıcı sprey sıkın.

10-Destek Çoraplarını Giyin
Bunları sık sık takarsanız cildinizin daha pürüzsüz görünmesi gerekir çünkü selülitin sıvı depolamasını önlemeye yardımcı olurlar.

11-Vücudunuzu Sarın
Spa'ya gidin. Ardından vücudunuzu şekillendirici elastik bir bandaj ile sarın. Böylece en etkili sonuçları alırsınız.

12-Masaj Yaptırın
Lipo masajı yağ yaktırır ve selülit nasıl geçer dediğimiz noktada, birkaç seanslık selülit masajları inanılmaz sonuçlar doğurur.

13-Lazer ve RF Terapisi
Lazerler veya radyofrekans (RF) cildinize ısı verir. 6 ay kadar süren bu selülit tedavisi cildinize pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

14-Cellulaze (Ameliyat)
Bu ameliyat selülit kaynağını anında yok eder. Cilt altından uygulanan lazer ile uzun vadede selülitlere veda edebilirsiniz. İşinin ehli bir estetik cerrahına gitmeniz gerekecektir. Ancak bu yöntem çok kiloluysanız veya şiddetli selülitiniz varsa işe yaramayabilir.

15-Tek Tedavi Başarısı
FDA onaylı bir diğer tedavi olan Cellfina ise tek seansta selüliti azaltmayı vaat ediyor. Doktorunuz bölgeyi uyuşturacak ve ardından cildinize iğne büyüklüğünde bir cihaz yerleştirecektir. Cildinizin altındaki selülite neden olan ve şişliklere ve şişliklere neden olan bantları kesecektir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum